Od šlechty k pirátství

29. listopadu 2011 v 18:26 | Therressa |  Elizabeth Swann (Turner)

Všechny mladé dívky na začátku 18. století, byly učeny třem věcem. Cudnost, neposkvrněnost a poslušnost. Půvabné slečně Elizabeth Swann cudnost rozhodně nechyběla, neposkvrněnost do jisté míry také ne, ale poslušnost jí byla hodně vzdálená. Vlastnila tvář jako anděl, ve skutečnosti však preferuje zcela odlišné hodnoty, než umění slušně se chovat, dobře se provdat a po zbytek života být loutkou svého bohatého a vlivného manžela.
Loutka by byla opravdu pěkná. Dlouhé, hnědé a bohaté vlasy jí služebnice upravují do různých drdolů a účesů podle poslední módy. Nejraději je však nosí volně rozpuštěné. Má úzký hubený obličej s propadlejšími tvářemi, úzký rovný špičatý nos a plné smyslné rty. Vysoké čelo doplňuje hustější obočí a hlavně velké hnědé oči. Ty jsou více jak nebezpečné.
Její postava dosahuje průměrné výšky a až přílišné hubenosti. Jako žena z vyšší společnosti nosí ty nejnákladnější a nejhonosnější šaty, co lze zakoupit. Každé mají spodníčku, podvazky, mnohé krajkové prádlo, střevíčky, čepec a korzet. Právě ten Elizabeth z duše nenávidí, stejně jako nic neřešící vějíře. Má ráda oblečení umožňující volný pohyb a dýchání. Nepohrdne oblečením pro muže a cizí jí nejsou ani kalhoty, vysoké holiny nebo kožený kabátec.
Dříve patřila k dámám malinko rozmazeným a zhýčkaným. Měla ráda pohodlí, přepych, obsluhu, ráda vyspávala a mnohdy se ke svým "podřízeným" chovala povýšeně. Až na svou tajnou lásku, prostého kováře Willa Turnera.
V základě je přátelská, milá, vztřícná, a přímá. Na něčem však ujíždí. Odmalička jí fascinovaly příběhy banditů, lupičů, pobudů a hlavně pirátů. Touží po nebezpečí a akci. Nějraději má knížku s pořádnou pirátskou legendou čí odrhovačkou, kterou si s chutí zazpívá. To se nelíbí jejímu milovanému otci guvernéru Wetherbymu Swannovi, jehož závazkem je držet piráty a pašeráky pěkně na uzdě. To Eliz nezabrání v tom, aby pátrala po všem, co se těchto ničemů týká. Touží se s nimi setkat. To se jí splní v podobě praštěného šílence Jacka Sparrowa. A protože k jejím vlastnostem patří vzpurnost, vzdorovitost a nechuť sedět, nebyl by to osud, aby jí nějaké to dobrodružství nepřipravil.
Patří mezi inteligentní, bystré dívky s duchapřítomností, se schopností jednat a vyjednávat. Ve chvíli, kdy se dovolává na účet Barbossy Parlay bude muset začít spřádat pikle. Umí se přizpůsobit a přistoupit na kompromis. Dříve nevěříla na nadpřirozené věci, ale byla postavena před jasnou věc.Je hrdá a nenehá se jen tak ponížit. Téměř vždy se chová důstojně. V srdci nosí bojovnost, statečnost, kuráž a odhodlání. Nevzdává se. Povýšený ton jí v jednání s Jackem Sparrowem nepomůže, jen jí značně poplete hlavu.Musí začít balancovat, plánovat a konečně hrát. Je velmi zdatnou šernířkou s vášní pro nejrůznější zbraně.
Dělá jednu velkou chybu, stejnou jako William. S oblibou soudí lidi na zakladě svých předsudků a tím nemyslím jen Jacka. Udělá si svůj závěr a vynese rozsudek, že ten či onen nestojí za nic, je to parchant a podrazák, který si zaslouží to nejhorší. Na to přitom nemá právo. Nikdo neví všechno, aby mohl soudit a odsuzovat. U mužů je kapánek nerozhodná, ale v konečném rozhodnutí stálá. V některých případech je schopna zradit přítele, dokonce ho i zabít! Dokáže obelhávat, jednat ve vlastním zájmu a má překvapivý talent na podrazy.
I tak je to dobrá ženská. To, co jí vždy omluví je snaha vše napravit. Nakonec všem pomůže z maléru, do kterého je dostala a to z jednoho prostého důvodu. Spravedlnost!! Je věrná sobě, ostatním a především svému Willovi. Proto si zaslouží nosit jméno Turnerová. Vždy bude
pozorně sledovat horizont.


zdroj: kapitankajackie.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
POZOR! Články jsou MÉ a vlastnoručně upravené! (Pokud ne,mám zdroj.) Uvidím-li někde zkopírovaný článek BEZE zdroje,ihned nahlašuji! Proto:

©therressapirates.blog.cz Kopíruj pouze s ikonkou,nebo s odkazem či zdrojem.


.