Pirát,jak se patří!

29. listopadu 2011 v 20:07 | Therressa |  Kapitán Hector Barbossa
Jeho osobu jen velmi těžko posoudit. Nelze o něm říct, že je to člověk, jednoznačně konající pro svou smrt. Nemá ale ani přehršel dobroty a srdečnosti svých, nám tak dobře známých pirátských spolupachatelů. Nejdříve se nám prezentoval jako čistý záporák. Po řádění Davyho Jonese byl však odsunut na dost neutrální pozici.
Fandí image neohroženého vůdce. Prošedivělé, původně hnědé vlasy, dlouhé drobet pod ramena si obvázal vyšisovaným nažloutlým šátkem. Obličej má dost svraštělý s drobnými jizvami a velkým nosem. Rozkazy dává velkými úzkými nevýraznými ústy. Chrup má ve skutečně havarijním stavu. Jeho knír a dlouhá vousatá bradka se ale přehlédnout nedají. Má světle modré oči, neobvykle doplněné žlutým bělmem.
Je urostlé postavy vysoké nejmíň 180 cm. Pro svůj věk nepatří k nejštíhlejším, ale obézní rozhodně není. Nutno zmínit jeho smysl pro pirátskou eleganci. Černé plátěné kalhoty nosí spolu s vysokými holinami. Jako obyčejně má bílou košili a na ní bohatě prošívaný kabátec. Převazuje ho zeleným šátkem a koženým páskem. Za ním nosí svou nákladně zdobenou španělskou pistoli. Svůj černý kabát se stříbrnými knoflíky si nechal šít na míru. Pro svou obávanou šavli potřebuje černý kožený pás se stříbrnými přezkami. Potrpí si i na doplňky. Ruce si halí do šátků a kožených rukavic a vlastní unikátně dlouhé zažloutlé nehty. Je pyšný na svůj velký široký černý klobouk s pštrosími pery. Dodává mu na majestátnosti a pocitu nadřazenosti. Sází na benátské prsteny a různé amulety.
Jeho charakter celkově stojí na drahých kovech a drahokamech. Považuje je za znak kvality a hodnoty člověka. Jeho marnivost a majetnictví mu však dalo v životě pořádně na frak. Je hrdý, domýšlivý až namyšlený. Chová se vždy pyšně, ale se špetkou šarmu. Když chce dokáže být zdvořilý, musíte si ale zvyknout na jeho povýšenost. V hlase má prostořekost a drzost. Někdy není schopen vidět víc než sebe. Je dost možné, že si zálibou v sobě léčí mindráky.
Dává si záležet na tom, aby byl vždy z části zahalen tajemstvím. Není možné od něj čekat čestné jednání, protože má vlastní představu o významu tohoto slova. Je velmi inteligentní, často až vychytralý. Většinou plánuje všem za zády a jeho úmysly nejsou nikdy zcela jasné. Má svuj cíl a toho se drží za všech okolností. Jestli si něco umane, jde si za tím stůj co stůj. Pokud s někým zachází přímo, rozsudek je mnohdy velmi krutý. Slovo dodrží jen v takové podobě, která mu vyhovuje. Trpí osamělostí a jen těžko někoho nazve přítelem.
Jako pirát ná rád rum a jede po jablcích. Jsou totiž symbolem hříchu. Pirátství vidí pro moc a bohatství, né svobodu.
Naproti svému "příteli" Jacku Sparrowovi, který se vždy chová potrhle a rozsévá ksichtíky na všechny strany, Barbossa nikdy "nepříjde o tvář". Nedává najevo emoce, nemá ve zvyku prosit a nesoucítí s druhými. Je mistr strojených uštěpačných úsměvů (často velmi vtipných) Je schopný postřílet členy své posádky, poslat je pro smrt a vyžívá se v masakrování svých protivníků a zajatců. V tom je hlavní rozdíl mezi ním a Jackem a také hlavní důvod, proč ho připravil o jeho loď. " Víš Jacku, právě pro tohle jsi přišel o Perlu. Nikdy jsi nepochopil, že lidi se líp prohledávají, když nedejchaj". Barbossa je nekompromisní až krutý. Pro Jackův humanismus ho považuje za slabého a zbabělého skřeta. Ať se mu to ale líbí nebo ne, nikdy nebude právoplatným kapitánem Černé perly.
To, co má se Sparrowem společného je schopnost vyjednávat. Je dobrým diplomatem. Volí ale zcela jiný postup. Působí důstojně, má vždy skvěle nachystané argumenty, a mnohdy svému "smluvnímu partnerovi" nahání strach. Jeho řeč je vždy působivá a rozumná, chvílemi za ni však vykukují jiné úmysly. Dokáže si zjednat respekt a kázeň, jako schopný velitel.
Je udatný a statečný. V bezvýchodných situacích má však sklony váhat nebo couvat. Potřebuje, aby mu někdo čas od času připoměl, proč jsou piráti piráty , a že mají vždy zač bojovat. Posledně se toho ujala dnes už Elizabeth Turnerová. Umí brilantně šermovat či střílet a i přez jeho stáří z něj vyzařuje síla. Občas mi připadá, že by si měl konečně pořídit potomka. Nebo lépe na poslední chvíli. Je závislý na své opičce Jackovi, (ano, není to náhoda ), která je jeho jediným opravdovým přítelem. Kdyby neměla kožich a byla v zavinovačce, možná by byl Barbossa hrdý otec.Těžko říct! Za jisté své činy si zaslouží řádný očistec, ale v hloubi duše v něm je dobro. Dokáže svůj kord vytasit i za správnou věc.
Jak sám říká: Mám milosrdnou povahu a smysl pro fér hru.zdroj: kapitankajackie.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
POZOR! Články jsou MÉ a vlastnoručně upravené! (Pokud ne,mám zdroj.) Uvidím-li někde zkopírovaný článek BEZE zdroje,ihned nahlašuji! Proto:

©therressapirates.blog.cz Kopíruj pouze s ikonkou,nebo s odkazem či zdrojem.


.