Pomsta a čestnost v jednom

29. listopadu 2011 v 20:04 | Therressa |  Kapitán Hector Barbossa
Snad o žádné z postav se neví tak málo, jako o kapitánu Barbossovi. Pro všechny začíná existovat až ve chvíli, kdy se na scéně oběvuje i Jack Sparrow.
Původ není znám. Podle znění jména lze předpokládat španělské předky. Je možné, že se narodil ve velmi špatných poměrech a to je důvodem jeho majetnické a bohatství chtivé povahy. Nejspíš si jako malý umanul , že chce žít jinak než jeho příbuzní a tak hledal své místo na výsluní o kus dál. Začal pracovat jako "spořádaný člověk" na moři. Když viděl, jak blaze se žije lodním kapitánům usoudil, že rychleji dosáhne svého jako pirát. Nalodil se společně se svým tehdejším "přítelem" kapitánem Jackem Sparrowem a jeho posádkou na Černou perlu a dva roky mu předstíral věrnou službu. Čekal, až najdou legendární Cortézův poklad plný zlata a v příhodnou chvíli se vzbouženou posádkou poslal Jacka na "doživotní dovolenou" na opuštěný ostrov s pistolí a jednou kulkou pro "potěchu". Jenže mu nic nevyšlo. Nejen že se chytrý Jack s ostrova dostal a hodlá mu "zaplatit" drahý zájezd, ale ani poklad se neukázal jako dobrý lup. Když ho a jeho posádku varovali před hroznou kletbou, prohlásil: Babské pověry! Bohůžel ale zjistil, že né všechno můžeme soudit podle toho, jak se to na první pohled třpytí.
Všechno zlato rozfrcali tak důkladně, že jim bude trvat celých deset let, než všech osmaosmdesát kousků opět spočine v kamenné truhle. Až pak se může proradný Barbossa zase zakousnout do svých oblíbených jablek. Ale ještě předtím ho stárý přítel Jack za odměnu pošle rekreovat do podsvětních termálnich lázní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:56 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 Reginleif Reginleif | 23. června 2012 v 21:00 | Reagovat

krásně napsané ,ale těch kousků zlata je 882

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
POZOR! Články jsou MÉ a vlastnoručně upravené! (Pokud ne,mám zdroj.) Uvidím-li někde zkopírovaný článek BEZE zdroje,ihned nahlašuji! Proto:

©therressapirates.blog.cz Kopíruj pouze s ikonkou,nebo s odkazem či zdrojem.


.