Popis a úvod

26. listopadu 2011 v 16:54 | Therressa |  Piráti z Karibiku 1: Prokletí Černé Perly
Někdo říká,že Piráti jsou pouze fraška tenkrát reálného života. S tím já nesouhlasím. Film se tím,jak je zpracovaný,líbí každé generaci-bez brutality,krve a jiných věcí,které samotné Disney nepodporuje. Zde je pár popisů k filmu :)

"Pod pirátskou vlajkou vzhůru za dobrodružstvím."

Jack Sparrow (Johnny Depp) je sice všemi mastmi mazaný, ale přesto přijde o svou loď. Černou perlu mu totiž ukradne jeho největší rival, lstivý kapitán Barbarossa (Geoffrey Rush), a ihned s ní zaútočí na město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos místodržitelovy krásné dcery Elizabeth (Keira Knightleyová). Na její záchranu se ihned vydává přítel z dětství Will Turner (Orlando Bloom). I když jsou jeho úmysly šlechetné, sám na podobný úkol nestačí. Proto se spojí s Jackem, který zase touží získat zpět svou loď Černou perlu. Ani jeden však netuší, že prokletý poklad změnil Barbarossu a jeho posádku v nesmrtelná stvoření.

Příběh plný napětí, dobrodružství, soubojů, tajemství, humoru, fantastických postav a nevídaných triků je jedním z nejpozoruhodnějších filmů, který byl kdy natočen. Zasloužená oscarová nominace pro Johnnyho Deppa!

A zde jsou ocenení :)

Oscar '03 - nominace: hlavní herec (J. Depp), masky, střih zvuku, mix zvuku, vizuální efekty

Zlaté glóby - nominace: herec v mzuikálu/komedii (J. Depp)


BAFTA - masky; nominace: vizuální efekty, kostýmy, hlavní herec (J. Depp), zvuk

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - kostýmy

Broadcast Film Critics Association Awards - hraný rodinný film

Empire Awards - herec (J. Depp)

FF Hollywood - hollywoodský film roku

Irské filmové a televizní ceny - cena diváků pro herce (J. Depp) a herečku (K. Knightley).

MTV Movie Awards - herec (J. Depp)

A zde je další :)
Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů.

(Originální plakáty přímo k prvnímu dílu..)
a naši hlavní hrdinové :)
a nakonec společně: The Curse Of The Black Pearl (Prokletí Černé Perly)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
POZOR! Články jsou MÉ a vlastnoručně upravené! (Pokud ne,mám zdroj.) Uvidím-li někde zkopírovaný článek BEZE zdroje,ihned nahlašuji! Proto:

©therressapirates.blog.cz Kopíruj pouze s ikonkou,nebo s odkazem či zdrojem.


.