To já jsem moře..

29. listopadu 2011 v 21:31 | Therressa |  Davy Jones
Jak řekla jeho můza: "Býval to človek moře, skvělý námořník, dokud nenarazil na to, co sužuje všechny muže"!
Davy Jones byl jako sůl. Společne s vodou se stal vodou mořskou. Stejně jako ona dokázal pomáhat a přinášet užitek, ale také štípat, pálet a týrat své protivníky. Samotář, který nikdy neměl přátele ani blízké, byl s mořem tak často, až se do něj zamiloval.
"Byla to žena proměnlivá, krutá a nezkrotná jako moře samo. Nikdy ji nepřestal milovat".
Bohyně moří Kalipsso ho pověřila úkolem. Deset let se na moři starat o ty, co tam našli svou smrt. O ty, co sama zabila. A po těch dlouhých deseti letech mohl být na chvíli s tou, která ho skutečně milovala. S ní. Po deseti letech se však "proměnlivá, krutá a nezkrotná" Kalipsso na schůzku nedostavila.
"S tou bolestí co mu způsobila, už nechtěl ani memohl dál žít, ale nestačila k tomu, aby zemřel"!
Zradu milované osoby Davy neunesl. Dohodl se s prvním bratrským sněmem tehdejších pirátských králů moří, že jim prozradí, jak uvěznit zrádnou bohyni, která jim celé věky brání v nadvládě nad sedmi moři, do jediného lidského těla. Za slib, že zůstane uvězněna navěky. Na důkaz slibu a na znamení příslušnosti mezi devět pirátských králů si rozdali devět tolarů. Kalipsso byla uvězněna a Jones se zbavil toho, co mělo patřit jí.
"Už ho nebavilo zažívat ty nepatrný, pomíjivý radosti, který život nabízí. A tak si vyříznul srdce, uzamknul ho v truhle a tu schoval před světem. Ten klíč nosí neustále u sebe".
Narušil svůj úděl i sám sebe. Přestal se starat o mrtvé námořníky a místo toho jim na své palubě chystá osud horší než smrt. Ten který čeká i na jeho dlužníka Jacka Sparrowa a který již splácí nebohý otec Williama Turnera, Štruple Bill, Jackův přítel. Stal se z něj netvor. Stejný netvor, jako jeho milovaný Kraken.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
POZOR! Články jsou MÉ a vlastnoručně upravené! (Pokud ne,mám zdroj.) Uvidím-li někde zkopírovaný článek BEZE zdroje,ihned nahlašuji! Proto:

©therressapirates.blog.cz Kopíruj pouze s ikonkou,nebo s odkazem či zdrojem.


.