Prosinec 2011

Můj názor III.

28. prosince 2011 v 22:41 | Therressa |  Piráti z Karibiku 3: Na Konci světa
Ahoj piráti!

Doufám,že když ohodnotím třetí díl Pirátů,nezkopete mě a nebudete kritizovat,přesto uvítám jakýkoli komentář :)

Třetí díl je úzce spjatý s druhým dílem-začíná v Singapuru. Už jen toto mi přišlo jako skvělý nápad-zapojení velkolepého,starodávného města,super.
,,Když nepatří k Vám a ani k nám.. tak ke komu teda?" (Will)
V tu chvíli do Singapuru vtrhnou vojáci Becketta-to si jich vážně nikdo nevšiml? Vždyť tam schovali snad celou armádu :D No to přeskočíme. Vážně,mnoho vítek nemám,i když třetí díl měl pro mě jak zdrcující začátek tak konec. Možná proto,že osvobodili JackaRozpačitý,možná pro tu ZÁSADNÍ bitvu,která scházela. Moc se mi líbil,herci opět ve své veselé sestavě-nikdo nechyběl,ba přibyl :)

Líbí se mi to,jaký zápal mají samotní herci,jak ten samý zápal vdechují do života postav-neuvěřitelné. Dívala jsem se na bonusové prvky a musela jsem se smát,i když už jsem je viděla asi po 5 :D Fakt bomba.

Nevím,co bych vytkla,ale ani už nevím,co bych pojala jako kladné-to pro mne,milovnici Pirátů,byl vlastně celý film-VELKOLEPÝ!

Jedním slovem? Skvělá podívaná! :)

Sao Feng

25. prosince 2011 v 22:16 | Therressa |  Ostatní postavy
Sao Feng je velmi lstivý a zákeřný pirát. Je jedním z pirátských vůdců a podle Barbossy je jako on ,jenom mu chybí milosrdenství a čestné jednání.
Nedávno Sao Fenga začala honit a hledat Východoindická společnost a tak se schovává všude možně v přístavech. Kvůli tomu uzavřel dohodu s Barbossou a jeho posádkou -Ellizabeth, Willem, Pintelem, Ragettim, Cottnem, Gibbsem a ještě pár lidí méně důležitých, že s pomocí Sao Fengovy posádky a mapy vedoucí ke konci světa se dostanou za Jackem Sparrowem a Barbossa mu za to pomůže vyhladit Vychodoindickou společnost z mapy světa.
Je to číňan s bradkou a tenkým knírkem. Nejraději pobýval v Singapuru v jeho lázních.

Propagace+přání

25. prosince 2011 v 21:31 | Therressa |  Novinky
Dnes jsem založila propagaci na blogu,kde se i mimo jiné vyskytuje ta moje :) Doufám,že tím prospěju Vám (blagařům) a narazíte na svůj blog :-)

Pokud si přejete jinak na mém blogu propagovat ten svůj,prosím,kontaktujte mne na terezka.mrazkova@email.cz nebo přímo do komentářů,určitě se dohodneme.

Jinak doufám,piráti,že jste si užili Vánoční svátky a hodně štěstí do Pirátsky nového roku!

TherrLíbající

Můj názor IV.

16. prosince 2011 v 20:45 | Therressa |  Piráti z Karibiku 4: Na Vlnách podivna
,,Takovej je holt život piráta,víme?!"

Kdo již viděl Pirates of the Caribbean: Na Vlnách podivna,určitě může říct,že je velmi povedený.

I přesto,že Piráty opravdu zbožňuji,mám pár vítek,které bych tu ráda uvedla,třeba se mnou budete souhlasit.

1) Schází zde nějaká "pořádná bitva"
V každém díle,Prokletí Černé perly, Truhla,Konec Světa, je nějaká bitva,ať už jde o přemožení Barbossy nebo samotného Davyho Jonese. Ve čtvrtém díle je to taková oddychovka,je tu spousty akce,počínaje soudem v Anglii a mořskými pannami konče,ale kde je bitva třeba mezi Británií a Španělskem? Trochu mi tam chybí to nadšení jásání pirátů z vítěství.. přeci jak sami piráti ve 3 díle říkají: ,,What shall we die for?" Tak pro co někteří zemřeli ve Vlnách podivna?

2) Pirátská bezmoc?!
Ve chvíli,kdy Pramen mládí navštíví Španělé,piráti ztratí výraz a i veškerou odvahu či co? Nikdo nic neudělá proti zničení Pramene,a to ani samotný Edward Teach,který ho tak potřebuje?
Normálně si tam přijdou a všechno zboří a nikdo nehne ani brvou? To mě docela naštvalo.

3) Rozuzlení se Sirénou
Kam zatáhne Siréna Phillipa,když umírá? To jsem tedy opravdu nezjistila. Rozsápe ho na kusy jako ostatní? Promění se on v mořského "pána" ? Nevím,opravdu.

Jinak jako v každém díle excelentní výstup Jacka Sparrowa v podání Johnnyho Deppa nebo záhadná sevillská dáma Angelica,kterou tentokrát famózně zahrála Penelopé Cruz. K hercům nemám vůbec žádné připomínky. Děj skvělý,sice bez větších zvratů a podvodů-i když se mi moc líbilo Angeličino "nalhávání pravdy" :), ale jinak velmi pěkný rodinný film.

Moje hodnocení?


★/ z 5 :)


Věděli jste,že...

15. prosince 2011 v 17:24 | Therressa |  Novinky
Vlastníte již DVD Pirátů a Vln podivna? Vždycky smutníte,když slyšíte konečnou větu Jacka: ,,Takovej je holt život piráta,víme?!" a poté titulky?

Nepropásněte scénu,která je až po titulkách! Objevila jsem ji teprve nedávno (a tak je tomu i u 3 dílu)

Záběr je na Angelicu,stále sedící na ostrově,kde ji Jack vysadil a z moře se jí vyplaví jedna velmi podstatná "hračička"..co?

TO se nechte překvapit :)

P.S. Kdo nemá DVD napište mi do komentářů a klidně se ptejte :)

Pintel

10. prosince 2011 v 20:53 | Therressa |  Ostatní postavy
Pintel je strýc Ragettiho a býval členem prokleté posádky Hectora Barobossy na jeho (později Jackově) Černé Perle. S Ragettim byli dělostřelci a oba byli vždy spolu u jednoho děla. Pintel umí celkem dobře bojovat a Ragetti taky. Ale Ragettimu často při bitvách vypadne jeho dřevěnné oko a začne ho hledat. Když se Perla zbavila prokletí, tak se Pintel, Ragetti a Barbossa "přidali" k Jackovi Sparowovi. Ale Barbossa se přidal jen proto, aby získal Perlu zpět. Ale nakonec se dohodli a byli kapitáni dva. Ale Jack si myslel že jen on je kapitán tak se často hádali. Při jedné hádce se Pintel naštval a oba seřval jak mohl, ale pak litoval co provedl. A Ragetti uznával, že by byl dobrý kapitán Pintel. Ale konec konců je Pintel s Ragettim dobrá dvojice, která dělá povedenné vtípky a trapasy.

Mercer

10. prosince 2011 v 20:48 | Therressa |  Ostatní postavy
Když Cutler Becket něco potřebuje neobrátí se na nikoho jiného než na Mercera, kterému ze všech lidí nejvíce důvěřuje, skrátka Mercer je Becketova pravá ruka. Mercer je kromě agentem Východoindické společnosti také úředníkem. Je velmi bohatý, řadí se mezi tu nejvyšší šlechtu.


Poprvé se objevuje v druhém díle,kde je vidět jeho oddanost k Východoindické společnosti. Poté je ve třetím díle,kde přepadne Singapur a vyslechne rozhovor Willa Turnera a Sao Fenga. Informace,jenž se dozvěděl, ihned sdělil lordu Beckettovi. Z Davy Jonesem vůbec nevycházel a často se sním dostával do sporů, při jednom takovém sporu Jones Mercera zabije.

Marty

10. prosince 2011 v 20:46 | Therressa |  Ostatní postavy
Marty
Poprvé se Marty objevil při záchraně Elizabeth a Černé Perly v 1. díle, kdy musí Jack Sparrew bojovat o svou Perlu s kapitánem Barbossou. Sparrew porřebuje na záchranu Elizabeth lod a posádku. Přihlásí se zrovna šílenci jako liliput Marty,němý Cotton,ženská, které Sparrew dluží lod a samozřejmě Joshamee Gibbs. Posádka po dlouhém boji vyhraje a pod Sparrewovým velením se Marty stává jedním z nejdůležitějších členů posádky. Byl přítomen, když Černou Perlu roztrhal Kraken na dřevíčka a stažil se ho společně s ostatními členy posádky zastavit. Při zničení Perly zabije Kraken i Sparrewa. Marty se ho vydá spolu s ostatními členy posádky a ještě znovuoživlým kapitánem Barbossou hledat do říše Davyho Jonese, kde ho zachrání. Bojoval dokonce ve finální bitvě na Bludným Holandanovi a vyhráli. Společně s Barbossou a ostatními členy posádky kromě Gibbse zradili Sparrowa a ukradli mu loď Černou Perlu.

Prosba

10. prosince 2011 v 16:31 | Therressa |  Novinky
Ahojky piráti :)

V poslední době se naskytlo pár článků,které bych tu chtěla zveřejnit,ale podle statistik mi to přijde zbytečné-copak už Vás piráti nebaví?

Pokud máte zájem,prosím napište do komentářů ( byla bych ráda,kdyby jste napsali i téma,na které mám články vyhledávat)

Děkuju všem aktivním pirátům a když už tu budete,hlásněte mi v anketě,děkuju.


Pod pirátskou vlajkou,vzhůru za dobrodružstvím! :)

Therr

Opička Jack

9. prosince 2011 v 20:09 | Therressa |  Ostatní postavy
Jack je Barbossova lodní opice. Barbossa dal Jackovi jméno Jack, aby tím provokoval Jacka Sparrowa. Když byla černá Perla prokletá, tak byl Jack zombie. Vystrašil Elizabeth. A když už byl Barbossa se Sparrowem, tak tam byl Jack s nima. Jednou Sparrowovy ukradl kapitánskou čepici a hodil ji do moře, poté ji vylovili nějací rybáři na velké rybářské lodi, kterou poté zničil Kraken. Jack je zkušený dělostřelec a už byl hodněkrát vystřelen z děla. V Tortuze bombardoval vojáky Východo- Indické společnosti rachejtlema a stále páchá zločiny a neporavosti na Černé perle.
POZOR! Články jsou MÉ a vlastnoručně upravené! (Pokud ne,mám zdroj.) Uvidím-li někde zkopírovaný článek BEZE zdroje,ihned nahlašuji! Proto:

©therressapirates.blog.cz Kopíruj pouze s ikonkou,nebo s odkazem či zdrojem.


.