Bludný Holanďan

2. prosince 2011 v 19:10 | Therressa |  Pirátské lodě
Pokud se námořníci budí s křikem ze sna,určitě se jim zdálo o lodi duchů a její hrůzostrašné posádce.Podle námořní legendy se Bludný Holanďan vynořuje z mořských hlubin,ráhnoví má pokryté řasami jako těžkou záclonu,zatímco plachty září jako planoucí oheň.Mořskou hladinou brázdí tato loď rychlostí blesku i za naprostého bezvětří a její paluba teskně vzdychá lidskými hlasy umořenými staletími těžké dřiny.Pokud námořníci ztroskotájí či spadnou přes palubu a jsou odsouzeni k záhubě,brzy poznají,že Bludný Holanďan není žádná babská povídačka.Tato děsivá loď se zčistajasna oběví před jejich zraky a vytáhne je ze spárů smrti,aby je vystavila mnohem strašnějšímu osudu - službě na palubě lodi,jejímž kapitánem je Davey Jones.
Večer co večer se z lodi line strašidelná hudba.Vyluzují ji Jonesovy obrovské varhany,které vyrůstají z paluby lodi jako mohutný korálový útvar.Kapitán sedí u jejich kláves celé hodiny a varhany se co chvíli rozezní dojemnou melodií,při níž běhá mráz po zádech.Nad klávesami je dřevořezba ženy s dlouhými vlasy,obklopené mořskými příšerami.Zdá se,že kapitán je při hře žemou naprosto očarován.Už pouhá myšlenka na ni jako by ho nesnesitelně trýznila,snad právě proto se k ní neodvažuje zvednout oči.
Zdá se,že na lodi duchů je každá věc živá.Dokonce i střílny připomínají lidské tváře.Když se posádka chystá k útoku,střílny rozmístěné podél trupu lodi se rozevřou ústa a odhalí bronzové hlavě nachystané k palbě.
Jen několik námořníků zahlédlo záď Bludného Holanďana.Pokud ji však spatřili,byla to poslední věc,na kterou pohlédlo jejich oko.Okna kajuty září do tmy jako vyceněné zuby a paluba nad nimi je vyzdobena množstvím vzájemně propletených koster děsivých mořských příšer.
Na přídi lodi duchů se tyčí hrůzostrašná socha smrťáka,který kosí životy námořníků stejně lehce jako sekáč na poli úrodu.K Bludnému Holanďanu se smrťák dokonale hodí.Kapitán lodi totiž na duše tonoucích námořníků nečeká,ale vábí je k sobě,aby naplnil jejich krutý osud.Posádka:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pet-zpivajicich-andilku pet-zpivajicich-andilku | Web | 2. prosince 2011 v 19:23 | Reagovat

super :) lidi juknete pls na můj blog, je nový takže koment by potěšil :D
Jinak super, konečně to vím XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
POZOR! Články jsou MÉ a vlastnoručně upravené! (Pokud ne,mám zdroj.) Uvidím-li někde zkopírovaný článek BEZE zdroje,ihned nahlašuji! Proto:

©therressapirates.blog.cz Kopíruj pouze s ikonkou,nebo s odkazem či zdrojem.


.