Bratrský sněm/The Brethern Court

14. ledna 2012 v 16:13 | Therressa |  Piráti z Karibiku 3: Na Konci světa
The Brethern Court
Bratsrký sněm, složený z nejslavnějších pirátských vůdců, je jakousi pirátskou vládou. Pirátští vládci nosí tituly podle moří, z nichž pocházejí. Tito rabijáti a lotři jsou nejlepší z nejlepších, nebo nejhorší z nejhorších, podle toho, koho se ptáte. Pirátští vládci ze všech koutů světa, byli protřelí a bezohlední, díky čemuž s trochou štěstí přežívali. Členem mohl být jen ten, kdo měl jeden z devíti tolarů. Všichni kapitáni mají svůj tolar neustále při sobě, neboť s ním mohou vstoupit do této exkluzivní společnosti.
Pirate Lords
Capitain Jack Sparrow - vládce Karibiku. Ano je to šílenec. Ze všech pirátských vládců umí nejrychleji využít situaci a otočit jí ve svůj prospěch. Jen se neví, jestli je to záměr, nebo mu přeje štěstěna. Výsledek je však vždy stejný a pokaždé jiný. Zmatek? Právě to Jackovi vyhovuje. Všeobecně se ví, že má na zápěstí kresbu vrabce, který dokazuje, že se plavil mnohokrát přes všechny oceány světa. Má však ještě jedno znamení. Prastarou báseň zvanou Desiderata. Má jí vytetovanou na pažích, hrudi a zádech. Jeho tolar?Zakoupil marocké korále od jedné Francouzsky, pochybné pověsti. A peníz, starou siamskou minci, jednu z prvních dvou, které Jack získal jako pirát. A druhá? Za tu si koupil svůj klobouk.
Sao-Feng-Vlajku vládce Jihočínského moře zdědil po otci. Jméno divokého Sao-Fenga znamená "romantický válečník".Jediný člověk, kvůli němuž riskoval život byl Jack Sparrow. Jack mu to splatil svedením jeho jednovaječných společnic.Sao- Fengovi věrní musí nosit tetování ve tvaru draka. Drak je pokládán za dobrotivého tvora. Dokonce i jméno Sao-Fengovy lodi Hai Peng, znamená "létající drak".Má stovky lodí, tisíce mužu, doky a lázně v Singapuru a je to skutečný spící obr. Čínská vláda měla přísná pravidla určující s kým povolila svým kupcům obchodovat.Proto je přinutila, aby se usadili v určené oblasti, jako je Macao.O to bylo snažší je oloupit na cestě, něco z přístavu. Sao- Feng vlastní klíč k jedné z pirátských záhad.Mapu, jež ukazuje cestu, až nakonec světa. Jeho tolar je vyrobený z hedvábí ze známé hedvábné stezky, po níž putoval Marco Polo. A tradičního asijského jadeitu. Je to jadeitová lodní smyčka.
Hector Barbossa- vládce Kaspického moře, býval důstojníkem na Černé Perle, když jí velel Jack Sparrow.Zná moc informací, je to ďábelský intrikán a koňský handlíř a zákoník ctí, jen když se mu to hodí.Ne, důvěřovat mu nelze. To on vedl vzpouru proti Jackovi a nakonec se sám stal pirátským vládcem.Barbossa je vládcem největšího vnitrozemského moře na Zemi, jemuž se někdy říká největší jezero světa, jé znám jako Kaspické moře.Leží na hranicích Ruska a Íránu.Jeho severní část v zimě zamrzá a v létě tu panuje spalující výheň. Je též bohatým zdrojem kaviáru, oblíbené Barossovy pochoutky. Hectorův tolar? Na bezpečném místě ho ukrývá jeho námořník Raggetti.Je to jeho dřevěné oko.
Ammand the Corsair vládce Černého moře, byl berberský pirát, který prosperoval během zlatého věku pirátství.Bohatým chalífům severní Afriky, dědicům trůnu samotného Muhammada, sloužil celé zástupy zkušených pirátů, jako by byl Ammand, kteří kořistili na zbloudilých křesťanských nevěřících.Mnozí berberští piráti bývali vězni, či galejníci- kteří se propracovali na palubu. Pirát, který spojilo své síly s Osmanskou říší , aby ovládl oblast od Maroka po Turecko a ještě dál.Jeho tolar je cínový kalíšek na pálenku, užívaný odvrženými sestrami v jednom španělském klášteře.Nebyly odvrženy pro ni za nic, tím důvodem byl Ammand the Corsair.
Capitaine Chevalle -Z Marseilles obchodního centra Francie pochází Kapt. Chevalle vládce Středozemního moře, který léta plenil slabé, leč bohaté evropské lodě. Chevalle strávil dlouhá léta na cestách mezi starým světem a francouzskými koloniemi. Střetával se s Vallneuou ze Španěl, když olupoval hojné španělské konvoje s poklady, jež se vraceli z Mexika a dalších Jiho-Amerických končin.Jeho tolarem je piková dáma. Piková dáma, která přebije vše.
Vallenueva ze Španěl, vládce Jadranu byl flibustýř, který křížil zbraně s berberskými korzáry a olupoval evropské lodě, plující z Kanárských ostrvů. Jeho spojenectví se španělským trůnem mu umožnilo odejít na přepychový odpočinek mezi evropskou šlechtu. Je zjevné, že často soupeřil s kapt. Chevallem. Panovalo mezi nimi nepřátelství stejně, jako mezi jejich zeměmi Španělsko-Francie.Jeho tolar je hrdlo rozbité lahve, díky němuž vyhrál legendární nebezpečnou hospodskou rvačku.
Sri Sumbhajee-Obchod mezi Arabským světem a Indií už trvá tisíce let a vždy přinášel velké zisky.Tyto vody brázdili piráti a lovili zbožím naložené obchodní lodě.I bohaté škunery Východo-Indické Společnosti tudy pluli po palubu naložené kořistí z ostrovů koření a Orientu. Pro piráty snadná kořist.Tady vládl Sri Sumbhajee S vládce Indického oc.Sri Sumbhajee seděl na vícero židlích, byl jak duchovní, tak pirát.Měl muže, který za něj mluvil, tlumočníka, ne že by neuměl mluvit mnoha jazyky, ale aby zakryl svůj jemný ženský hlásek.Jeho tolar- tabatěrka z rohoviny.
Misstres Ching- Pirátství u čínských břehů má dlouhou a slavnou tradici. Šanghaj je námořní metropolí a Misstres Ching vládkyně Pacifiku si tu zařídila pohodlné živobytí.Mohla využívat stovky lodí a krvavou rukou vládla po celém čínském pobřeží.Zdá se to neuvěřitelné, ale zcela jí chyběl zrakový smysl.Její muži prosluli svou krutostí vůči svým objetem.Sekali jim hlavu dřív, než se na ně podívali.Svou moc si uchovala a jako jedna z mála pirátů odešla na odpočinek. Usadila se v Kantonu, jako zámožná dáma.Její tolar? Lorňon(divadelní kukátko).
Gentleman Jocard-o vládci Atlantiku Jocardovi, toho víme málo jen, že je uprchlý otrok, který přijal jméno svého bývalého pána.Je to miláček žen.Svým okouzlujícím vzhledem zakrývá svůj pronikavě bystrý mozek. Doma je v New Orleans, v přístavu proslulém shovívavým a praktickým postojem k pirátství.Jeho tolar je řezačka tabáku ukradená z plantáže, kde otročil. Říká se, že tímto nástrojem vykonal svou pomstu.
Teague Sparrow-Strážce Kodexu Parlay a otec Jacka Sparrowa.

Kodex Parlay :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 therressapirates therressapirates | E-mail | Web | 14. ledna 2012 v 16:30 | Reagovat

[Smazaný komentář]OK! Nastává režim blokování komentářů! čtěte vy hlupáci z těch stupidních nefungujících firem!!!

2 vanessachantalparadis vanessachantalparadis | 14. ledna 2012 v 16:43 | Reagovat

Výborný článek, je skvělé že je to taky nějak vysvětleno, protože když člověk vidí film 1 v kině, tak nestihne všechno pochopit. Navíc o většině z těchto členů sněmu tam nebyla ani zmínka.. :-)

3 Sába Sába | Web | 14. ledna 2012 v 18:09 | Reagovat

[1]: To nepíše člověk. Je to jenom nějak naprogramované, aby se to objevilo u každého nového článku. Stačí to zablokovat. :-)

4 Pirate-jack Pirate-jack | Web | 14. ledna 2012 v 19:56 | Reagovat

to je úžasný článek. jestli jsi to psala ty jsi úžasná a máš můj obdiv. Jo a ještě máš u mě diplom.

5 Sába Sába | Web | 14. ledna 2012 v 19:59 | Reagovat

Je to celkem jednoduché. Určitě už si někdy mazala komentáře. Pokud ne tak stačí když v té kolence nové komentáře (myslim, že se to takhle jmenuje) rozklikneš dotyčný komentář a máš tam smazat a hned vedlo toho blokovat návštěvníka a na to klikneš. :) Snad to chápeš nejsem moc dobrá na vysvětlování

6 elizabethturner elizabethturner | Web | 14. ledna 2012 v 20:52 | Reagovat

ahoj,máš umě diplomek

7 elizabethturner elizabethturner | Web | 14. ledna 2012 v 21:53 | Reagovat

máš umě diplom

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
POZOR! Články jsou MÉ a vlastnoručně upravené! (Pokud ne,mám zdroj.) Uvidím-li někde zkopírovaný článek BEZE zdroje,ihned nahlašuji! Proto:

©therressapirates.blog.cz Kopíruj pouze s ikonkou,nebo s odkazem či zdrojem.


.